do kasy suma: 0,00 zł

Jak założyć szkło hartowane?

Jak założyć szkło hartowane?

Cześć! 🍌 Dzięki, że do nas wpadłeś. Szkło hartowane jest najczęściej kupowanym, dodatkowym zabezpieczeniem na telefon. Nie bez powodu. Jego właściwości ochronne niejednokrotnie pozwoliły zaoszczędzić kilkaset złotych na naprawie ekranu. Pamiętaj, że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Montaż szkła hartowanego może być samą przyjemnością. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Właśnie od nich zaczniemy: 

1. Nie stresuj się - to tylko naklejenie szkła na telefon.
2. Wszystkie kroki wykonuj sumiennie i poświęć im odpowiednią ilość czasu.
3. Postaraj się o porządek w Twoim najbliższym otoczeniu.
4. Kurz jest największym wrogiem wszystkich szkieł. 

Całość nie powinna zająć więcej niż 5 minut. To stosunkowo niewiele, w porównaniu do tego ile czasu możesz potencjalnie zaoszczędzić w przyszłości.

 

Gotowy? Przechodzimy do sedna.

1. Przygotuj odpowiednie stanowisko do montażu osłony. Najważniejsze, żeby była to odpowiednio duża, płaska powierzchnia. Zadbaj o to, żeby była w miarę czysta, a w pobliżu nie znajdowało się za dużo pyłków. Pamiętasz, co mówiliśmy o kurzu?

2. Przed rozpoczęciem naklejania upewnij się po raz ostatni, że szkło jest odpowiednie dla Twojego telefonu. Sprawdź czy zawartość zestawu jest kompletna. W opakowaniu powinieneś znaleźć:
- szkło hartowane
- naklejki pozycjonujące i naklejkę antykurzową
- ściereczki czyszczące (mokra i sucha)

3. Otwórz mokrą ściereczkę, a następnie dokładnie przetrzyj ekran swojego smartfona. Następnie użyj suchej ściereczki, aby wysuszyć ekran i pozbyć się wszelkich smug. 

Zwróć uwagę na odpowiednie wypolerowanie powierzchni, aby na ekranie nie pozostały żadne smugi. Jeśli jeszcze nie jesteś pewny, czy sposób wyczyszczenia ekranu jest już odpowiedni, to warto poświęcić mu jeszcze chwilę zanim przejdziesz do kolejnego kroku.

 

4. Postaraj się, żeby na telefon nie dostała się żadna drobinka kurzu. Jeśli Twoje czujne oko dostrzeżenie jakiegoś nieproszonego gościa, posłuż się naklejką antykurzową i zdejmij pyłek z ekranu. Czynność powtarzaj aż do skutku.

Jest to niezwykle istotne. Jeśli pod szkłem pozostanie jakakolwiek nieczystość, to szkło w tym miejscu nie przyklei się w sposób prawidłowy i powstanie nieestetyczny pęcherz powietrza, którego później już nie da się usunąć.

5. Weź szkło hartowane i przyłóż je do swojego telefonu. Upewnij się, że wszystkie wycięcia odpowiadają poszczególnym elementom urządzenia (dziury na głośnik, aparat, mikrofon, czujnik). Jeśli masz pewność, że wszystko się zgadza, przyłóż produkt folią zabezpieczającą do dołu. 

To będzie dobry moment na naukę korzystania z naklejek pozycjonujących! 

6. Są one pomocne, by ustabilizować pozycję szkła i zmniejszyć ryzyko jego przesunięcia podczas montażu. Wykorzystaj je w dokładnie taki sposób, jak zostało to zaprezentowane na zdjęciu.

Naklejki nałóż przy krawędzi, tworząc z nich "zawiasy" dla szkła hartowanego, stroną klejącą do dołu. Powtórz czynność z pozostałymi naklejkami upewniając się, że szkło się nie przesunęło. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, to powinieneś móc odchylać je niczym książkę lub zamykane etui.

7. Odchyl szkło, które trzyma się teraz na naklejkach pozycjonujących, a następnie płynnym ruchem zdejmij warstwę ochronną. Przyłóż szkło ponownie i delikatnie przejedź palcem od środka szkła, po jego krawędzie tak, aby warstwa klejąca zaczęła przylegać do ekranu urządzenia. W 99% przypadkach szkło hartowane samo przyklei się do ekranu telefonu na całej powierzchni. 

Zdejmij naklejki pozycjonujące i sprawdź, czy szkło nakleiło się równomiernie.

  

8. Jeśli widzisz, że pod spodem znajdują się pęcherzyki powietrza, delikatnie, choć pewnym ruchem wypchnij je na zewnątrz osłony. W tym celu możesz skorzystać z suchej ściereczki. Na sam koniec przetrzyj jeszcze z zewnątrz szkło hartowane.

Nie przejmuj się jeśli pod powierzchnią szkła pozostało kilka bąbelków. Część małych pęcherzyków może również samoistnie zniknąć po około 24 godzinach od montażu.

 

Gotowe! Udało się! Twoje urządzenie jest teraz dodatkowo chronione przed różnymi przeciwnościami losu, a Ty możesz spać spokojnie :)

 

W dalszym ciągu nie czujesz się pewnie w montażu szkła? Zerknij również na nasze instrukcję video: www.polskibanan.pl/instrukcja

Pamiętaj, że poniższy poradnik może nie być odpowiedni dla innego rodzaju osłony niż standardowe szkło hartowane 9H. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium